• ul. Słowicza 13A, Warszawa
  • info@foryou.waw.pl

Badania oceniające stan funkcjonalności przewodu pokarmowego oraz mikroflory jelitowej są niezbędnym narzędziem do prowadzenia kompleksowej i skutecznej terapii wielu schorzeń. Zarówno dysbiozy, jak i stany zapalne w obrębie jelit są powiązane z zaburzeniami przepuszczalności bariery jelitowej (ang. leaky gut syndrome). Obecnie zjawisko to jest uważane za jedną z możliwych przyczyn wzrostu występowania wielu chorób o charakterze przewlekłym m. in. chorób autoimmunologicznych i nadwrażliwości na pokarmy.

Dysbiozy i przedłużające się stany zapalne w układzie pokarmowym mogą prowadzić do zaburzeń homeostazy, co może mieć istotny wpływ na kondycję całego organizmu. Dlatego badania oceniające funkcjonalność jelit w rutynowej diagnostyce to kolejne niezbędne narzędzie do oceny stanu zdrowia pacjenta, pomocne w dobieraniu efektywnej terapii.

Dla kogo jest to badanie? Jeśli wykryto u Ciebie nietolerancje pokarmową, cierpisz na przewlekłe zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, masz kłopoty ze skórą, masz bóle głowy, zespół przewlekłego zmęczenia i częste infekcje to badanie jest dla Ciebie.

Na czym polega? Do badania potrzebna jest próbka kału. Dostaniesz specjalny pojemnik oraz instrukcję pobrania materiału do badania. Próbka jest wysyłana do laboratorium, a po 2 tygodniach przychodzi wynik, który razem omawiamy.